Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8

Online kamera

Z technických důvodů jsme byli nuceni kameru přesměrovat do nového okna. U prohlížečů Microsof Explorer a starší verze Edge se stále nedaří přenos zprovoznit. U ostatních prohlížečů (včetně nové verze Edge) by měl být přenos bezproblémový.

Čápi

Po shlédnutí záběrů z kamery okno s touto stránkou prosím uzavřete. Umožníte tím plynulejší přenos ostatním návštěvníkům.
UPOZORNĚNÍ: "Příroda se řídí vlastními pravidly, některé záběry mohou být drastické!"
GPS Souřadnice 50°17'32.940"N, 17°14'57.763"E ____________________________________________________________________________


Jak se u nás čápi zabydleli...

Čapí hnízdo v Supíkovicích na starém topolu postavil majitel pozemku na podzim roku 2003 a již následující rok se zde uhnízdil pár čápů bílých, který vyvedl dvě mláďata. Od té doby nebylo hnízdo nikdy v sezóně opuštěno. V  roce 2011 si vzala patronát nad hnízdem nezisková společnost KRASOHLED, o.p.s. , která získala dotaci od olomouckého kraje na nákup web kamery. Tato kamera umožňuje on-line přenos hnízdění včetně nočního vidění. Rok 2011 ale neskončil pro naše čápy příliš úspěšně. Čápi vyseděli 3 mladé, avšak později bylo pod hnízdem nalezeno neopeřené mládě a někdy v průběhu června vypadlo ven z hnízda již opeřené a dobře živené mládě. Šlo patrně o nešťastnou událost. Dospělosti se tedy dočkalo pouze jedno mládě. Ke konci hnízdění si začali čápi stavět další hnízdo na vedlejším seřezaném topolu. To nám vnuklo myšlenku o umístění kamery co nejblíže k hnízdu. Od roku 2012 kamera přenáší v jeden moment detailní záběry ze stávajícího hnízda a i dalších dvou hnízd z povzdálí. Jedná se o světovou raritu. Kamera má svůj odkaz na několika internetových stránkách u nás a v Polsku.

Copyright 2011 KRASOHLED, o.p.s.

Mapa webu
Sponzoři


Webdesign Simplicity & Space
Loga sponzorů

Olomoucký kraj
VIDEN plus a.s.
Selská pekárna spol. s r.o.
Mediální partneři

Jesenický týdeník