Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8

Szanowni goście,

witamy Państwa na stronie użytkowej stowarzyszenia KRASOHLED, (organizacji pożytku publicznego), która została założona w celu promowania wsi Supíkovice, okolic oraz mikroregionu Zlatych Hor.

Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w styczniu 2011 roku, ale historia zaczęła się trzy, cztery lata wcześniej kiedy rozważaliśmy w jaki sposób rozpropagować piękne okolice Supikovic. Celem naszym jest aby inny również mogli podziwiać te urokliwe miejsca. Kosztowaliśmy płody (dobrze przerobione!) z sadu mojego kolegi Pawła i pod wpływem emocji, ogli lepiej widzieć piękny, otaczający nas krajobraz.Ten zwariowany pomysł Paweł przyjął z entuzjazmem, a im więcej rozkoszowaliśmy się jego płodami sadowymi, tym większa w nas wzbierała wyobraźnia i wizje stawały się realniejsze. Kolega podchwycił tę myśl szaloną i tylko czekaliśmy na sprzyjające okoliczności by urzeczywistnić fantazje. Od samego początku sprzyjało nam szczęście, ponieważ wielu znajomych z nami sympatyzowało i wspierało nas mentalnie. To jest bardzo ważne, żeby cały plan się powiódł. Raz zwierzyłem się odpowiedniemu człowiekowi, ten szepnął słówko drugiemu i tak z każdym dniem urealniały się nasze wizje. Niemożliwe stało się prawdziwe. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Od roku możemy wszyscy cieszyć się wspaniałym punktem widokowym.

Ale to nie koniec naszych działań, a wręcz przeciwnie. Idziemy dalej.

Chcemy jak najwięcej rozpowszechniać wieś Supikovice, w której mamy swoje domy i rodziny. Naszym celem jest uświadamianie mieszkańców, by stali się otwarci na siebie samych, jednym słowem wspierali się wzajemnie, spróbowali stworzyć poczucie przynależności w społeczności, w szerokim tego słowa znaczeniu. Przekazujmy informacje odwiedzającym gościom, rozpropagujmy Supikovice, bo są warte zainteresowania. Szukajmy wokół siebie ludzi chętnych do współpracy i dzielmy się z nimi swoim doświadczeniem. Poznaj historię miejsca, w którym żyjesz i podziwiasz te piękne okolice. To wielkie szczęście, kiedy wiosną każdego ranka możesz obejrzeć na żywo transmisję, w której główną rolę odgrywa gniazdo bocianie. Pokaż odwiedzającym techniczne urządzenia do wydobywania wapna w miejscowej Vápence. Promuj historię naszej szkoły podstawowej, opowiedz o ludziach pracujących w kamieniołomach w przeszłości i dziś. Szukaj inne ciekawe miejsca, stare pamiątkowe drzewa i inne atrakcje. Zaangażuj mieszkańców we współtworzenie naszej społeczności, dyskutuj z nimi w realu i na forum internetowym. Jest wiele do zrobienia, poprawienia.

Działaj…

Nie zapominajmy o sponsorach i darczyńcach a także o pracy bezinteresownych ludzi, bez których nie istnielibyśmy. Wszystkim po stokroć dziękujemy.


Vladislav Jankes,
Prezes Zarządu KRASOHLED, o.p.s.

Copyright 2011 KRASOHLED, o.p.s.

Mapa strony
Sponsorzy


Webdesign Simplicity & Space
Logo sponsora

Olomoucký kraj
VIDEN plus a.s.
Selská pekárna spol. s r.o.
Partnerzy medialni

Jesenický týdeník